Laboratorní cvičení tak trochu jinak

Projekt SUPŠS v Železném Brodě

V minulém týdnu obě osmé třídy „laborovaly“ na SUPŠS v Železném Brodě. Pod odborným dohledem učitelů z oboru Aplikovaná chemie si děti na vlastní kůži vyzkoušely práci chemického laboranta. Cílem projektu bylo přiblížit dětem možnost studia na chemické škole a hlavně ukázat, že chemie se není nutno bát.

Takto okomentovali den naši žáci:

„V laboratoři jsme prováděli různé pokusy se zaměřením především na oddělování složek směsi. Od destilace přes krystalizaci až po sublimaci. Také jsme se naučili např. samostatně zapalovat plynový kahan. Práce v laboratoři nás bavila a všichni jsme naslouchali zadaným úkolům tak pozorně, že jsme téměř zapomněli, jak dlouho už stojíme na nohou.

Po době strávené v laboratoři jsme se odebrali ke sklářské peci, do které jsme mohli přes speciální brýle nahlédnout. Byl to zajímavý pohled, koneckonců - takový se vám často nenaskytne. Po chvíli nám ale začalo být v okolí peci horko, a tak jsme se šli usadit ke stolu. Paní učitelka, co se nám celý den věnovala, nám říkala spousty zajímavých věcí. Ta chvíle ale utekla tak rychle, že než jsme se nadáli, odcházeli jsme se školou za zády.“

 

Datum publikování: 10.05.2019 | Datum akce: | Autor: Irena Grohová

Fotogalerie

 
 
ARCHIV »

Rychnovská 215: 483 302 464
Rychnovská 216: 483 302 140
Janáčkova 42: 483 722 070